کورایم
یکی درد ویکی درمان پسندد یکی وصل ویکی هجران پسندد من از درمان ودردو وصل وهجران پسندم آنچه را جانان پسندد
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: منصور - پنجشنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳۸٧
زمان غیبت حضرت مهدى (عج ) دوران امتحان و سختى و مشکلات براى مؤمنین است ، امتحانى سخت و جانفرسا که اکثر منتظرین حضرت در آن مردود شده و دست از امام خویش برمى دارند، و چه بسا ممکن است در زبان مدّعى انتظار حضرت باشند ولى آنچه مهم است عمل و درون انسان است آیا ما به آنگونه هستیم که هر لحظه صداى قیام حضرت بلند شد، به یارى او بشتابیم و هرگز از اعمال خود در مقابل حضرت شرمنده و نگران نباشیم .
آیا هم اکنون قلب مقدس آن حجت یگانه خداوند از ما و کردار ما راضى است و به راستى ما منتظر او هستیم ؟ آیا عدالت او را خواهیم پذیرفت ، اگر بر جان ما و اولاد ما و زندگى و روش و اقتصاد ما خرده بگیرد و فشار آورد آیا تا چه مقدار او را خواهیم پذیرفت ؟
بسیارى از افراد ضعیف النفس در بحرانهاى انقلاب اسلامى و مشکلات و مصائب اجتماعى و اقتصادى آن ، ماءیوس و منحرف شدند و با اینکه هرگز حتى در ذهن خودشان نیز خطور نمى کرد که روزى فرا رسد که دفاع آنها از انقلاب اسلامى کم رنگ گردد. و آیا این یک نمونه واضح از انقلاب بزرگ جهانى حضرت حجت علیه السّلام نیست ؟
آنها که با هزاران گناه و فساد خود را منتظر آن حضرت مى دانند یا خود را فریب مى دهند و یا اینکه امام زمان علیه السّلام را نشناخته و عدالت او را متوجه نیستند.
آنها اگر حضرتش را عادل بدانند مى دانند اگر حضرت ظهور نماید با گنه کاران و منحرفین برخوردى قاطع خواهد داشت و هرگز با تسامح و تساهل با آنها برخورد نمى کند، آنها که اکنون در مقابل اجراى احکام الهى جبهه مى گیرند و ناخشنود هستند، چگونه خود را منتظر حضرت مهدى مى دانند؟ حضرت بیاید چه کند؟ طبق خواسته هاى ما حکم کند هر چند خواسته ما موافق عدالت و اسلام نباشد؟ آرى هرگاه بدانند که حکومت حضرت مهدى همان حکومت اسلام ناب محمدى است هرگز در تشکیل آن عجله نمى کنند همچنانکه برخى از همین افراد اگر حقیقت اسلام و احکام آن را مى دانستند هرگز با انقلاب اسلامى همراه نمى شدند.
آیا نه اینست که افراد مفسد و جانى و خطاکار از دادگاه عدالت و قاضى واهمه دارند؟ پس بهتر است اول خود را به گونه اى بسازیم که مطمئن باشیم قیام و ظهور حضرت مهدى و حکومت عدل او بر ضرر ما و سبب توبیخ خود ما نخواهد شد، اگر چنین است خود را اصلاح کنیم و آنگاه منتظر حقیقى آن حضرت باشیم .
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :