کورایم
یکی درد ویکی درمان پسندد یکی وصل ویکی هجران پسندد من از درمان ودردو وصل وهجران پسندم آنچه را جانان پسندد
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: منصور - پنجشنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳۸٧

- از آنجا که اعمال ما بر حضرت عرضه مى شود شایسته است که با رعایت قوانین شرع و انجام دستورات الهى سبب خشنودى آن بزرگوار باشیم و سرآمد این اعمال دفاع سرسختانه از اسلام و احکام متعالى آن و انقلاب شکوهمند اسلامى و رهبرى آن که نیابت حضرت حجت را بر عهده دارد مى باشد.
2- پیروى از راهنمائیهاى علماء اعلام و مراجع بزرگوار شیعه در ایام غیبت آن حضرت براى مصون ماندن از هر گونه انحراف از دین و مکتب اهل البیت علیه السّلام .
3- به یاد آن امام حاضر و رهبر مظلوم باشیم و براى حضرتش از صمیم دل دعا کنیم و بگوئیم : ((اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن صلواتک علیه و على آبائه فى هذه الساعة و فى کل ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتى تسکنه ارضک طوعا و تمتعه فیها طویلا.))
4- خواندن دعاى ((اللهم بلغ مولاى صاحب الزمان )) در هر صبح و زیارت آل یس حداقل در هر جمعه و همچنین دعاى عظیم الشاءن ندبه .
5- توسّل به آن حجت خدا در مشکلات که امروز پناه عالمیان اوست ،
مخصوصا خواندن دو رکعت نماز مثل نماز مثل صبح با این تفاوت که آیه : ((ایاک نعبد و ایاک نستعین )) را در سوره حمد در هر دو رکعت یکصد بار تکرار کردن که براى برآورده شدن حوائج تجربه شده است .
6- احترام به نام آن حضرت و برخاستن به هنگام شنیدن نام قائم و گذاردن دستها بر روى سر به احترام ایشان .
7- دعاى مکرر و جانسوز جهت ظهور حضرت و آماده شدن زمینه قیام آن حضرت که طبق روایات فرموده اند براى ظهور دعا کنید که گشایش ‍ شما در آن است و اگر دعا نکنید ممکن است تا آخرین درجه تاءخیر افتد.
و کسانى که مایلند آن یوسف فاطمه را زیارت کنند دعاى عهد را که در کتاب ارزنده مفاتیح الجنان ذکر شده است چهل صبح بخوانند که حضرت صادق علیه السّلام فرمود: هر که این دعا را بخواند به دیدار حضرتش نائل شود و اگر از دنیا برود او را در دولت حضرت زنده مى گردانند.

همه هست آرزویم که ببینم از تو روئى
چه زیان تو را که من هم برسم به آرزوئى
به کسى جمال خود را ننموده اى و بینم
همه جا به هر زبانى بود از تو گفتگوئى
به ره تو بس که نالم ز غم تو بس که مویم
شده ام ز ناله نائى ، شده ام ز مویه مویى

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :